7 טיפים שיעזרו לכם לבחור עיצוב אדריכלי לבית שלכם

עיצוב אדירכלות

7 טיפים שיעזרו לכם לבחור עיצוב אדריכלי לבית שלכם

אם כבר התחלתם לתכנן איך ייראה הבית החדש שלכם, או שאתם עומדים בפני שיפוץ בבית הנוכחי, ריכזנו עבורכם 7 טיפים שימושיים, שיעזרו לכם בכל הנוגע לסטייל ולעיצוב הבית. בשביל שיהיה לכם בכיף, הטיפים מוגשים לפניכם ליישום בזה אחר זה. בהצלחה!!

 

עיצוב בית – תכנון נכון

אם אתם אוהבים לתכנן ולפנטז, זה יהיה החלק המועדף עליכם. אם לא, אנחנו ממליצים שתצאו לדרך כבר בשלב הראשון, כשאתם משלבים ידיים עם משרד אדריכלים שתבחרו, או גם אדריכל ומעצב פנים. כל החוויה הזו יכולה להיות אחרת לגמרי, כשמדובר בתחום ש"כבד" עליכם, או שפשוט אין לכם ניסיון בעיצוב הבית.

עיקרו של התכנון הנכון הוא בעיקר לשבת ולחשוב איך הבית החדש / לאחר שיפוץ, הולך להיראות. חשוב בחלק הזה לרדת לרזולוציות נמוכות, כלומר: לעבור על כל החללים בבית, על כל אחד, ולאחר שהקדשנו מחשבה וסיעור מוחות, לכתוב את הדברים על הדף באופן פרקטי, כך שלכל חלל יש רשימה. למשל, עיצוב בחדר השינה: שטיח, אהיל, תמונה, מנורה, וילונות וכו'. בשלב הזה לא ניכנס להשלכות תקציביות, אל תדאגו, גם לזה יגיע הרגע המתאים. אם תשבו עם אדריכל, הוא יוכל להראות לכם דוגמאות מוחשיות, שמותאמות לסגנון המועדף עליכם.

חישוב הערכה תקציבית

חשוב לנו לשמור על רוח במפרשים בחלק הראשון, היצירתי, של בניית התכנון לעיצוב הבית, עם זאת, כולנו יודעים שהוצאות בבית חדש או בשיפוץ, לרוב עולות על המצופה. לכן כעת מגיע השלב של ביצוע הערכה תקציבית ותיעדוף. אם אתם לא רוצים להוציא יותר מדי אנרגיה על הערכות בשלב הזה, ועל השגת מידע, משרד אדריכלים בהחלט יוכל לעזור לכם בחישוב הערכה ריאלית. לאחר שחישבתם, ככל הנראה תיאלצו לתעדף, כי בכל זאת, לרובנו יש תקרת הוצאות כלשהי ועלינו לעמוד בה. תוכלו לחלק את ההוצאות אולי לחלק א', שהוא הקריטי, ולהוצאות שתוכלו לקחת בחשבון בהמשך.

תיעדוף פריטים חדשים אל מול יד 2

כולנו רוצים להתחדש ב-100% כאשר עוברים לבית חדש, או לאחר שיפוץ, והמחשבה על רכישת פריטים ואביזרים ביד 2 כלל לא עולה על דעתנו. תתפלאו לגלות כי לעיתים קרובות, תוכלו למצוא אביזרים ופריטים ברמה גבוהה, בחצי מחיר, באמצעות לוחות יד 2. החיסכון פה יכול להיות גדול, וגם במקרה הזה אנו מציעים לכם להתייעץ עם אדריכל ומעצב פנים, על מנת לקבל חוות דעת לגבי מה כדאי לקנות חדש, ומה אפשר לקנות משומש. לעיתים, הבלאי של חלק מהפריטים גבוה, ולא בטוח ששם תרצו להוציא את כספכם.

 

  1. אביזרים הם שם המשחק.

כשאתם קונים דברים חדשים, סביר להניח שאלו יהיו אביזרים, או “אקססוריז”. תמונות, קישוטים, וילונות ועוד – התוספות הנלוות עושות את ההבדל, ויכולות לשדרג משמעותית את אווירת החדר והבית בעלויות קטנות יחסית. יתרון נוסף הוא שאביזרים ניתן להחליף, כך שתוכלו מדי פעם לרענן את עיצוב הבית שלכם בפשטות ובמהירות.

  1. היעזרו במוטיבים.

אפשר לומר שזה כבר טיפ למתקדמים. תכנון מוטיב עיצוב חוזר ברחבי הבית זו דרך פשוטה, יחסית, להשיג תחושה של הרמוניה ואחדות, גם עם רעיונות עיצוביים שונים. המוטיב עובד טוב יותר כשהוא עדין, למשל שימוש חוזר בחומרים שונים או צורות, ולא בצורה בוטה כמו, למשל, קניית סטים תואמים לטקסטיל הבית או חפצי נוי רבים, שעלולה להתפרש כזולה.

  1. תהיו נאמנים לעצמכם.

דרך טובה לייעל עיצוב פנים בביתכם היא, כמובן, להיעזר במעצבת פנים מקצועית. אך בין אם אתם מבקשים עצת מעצבת, או שואלים לדעת חברים מביני דבר – היעזרו בטיפים האלו כדי, למשל, למקד את המעצבת או החברים המייעצים, לעמוד על שלכם, ולוודא שאתם מקבלים את התוצאה שאתם, ולא אף אחד אחר, רוצים – בית החלומות שלכם.